PSYCHOLOGICKO-SPOLEČENSKÝ

ROMÁN 

HODINKY

VERONIKA JONEŠOVÁ

 

Pilot Samuel a fotografka Patricie spolu žili s neochvějnou důvěrou a naivitou. Věřili, že právě jim se špatné věci nemohou stát. Všechno se změnilo ve chvíli kdy Samuel odjel na pomoc nejlepšímu kamarádovi. Od té doby se Samuel a Patricie neviděli. Každý prožil svou životní cestu, jak nejlépe uměl.

Co se tenkrát stalo?

Proč Samuel zmizel a nemohl se vrátit?

Jak se každý vypořádal s odloučením?

Co zažili na oddělené cestě životem?

Střetnou se ještě někdy životy Samuela a Patricie?

 

Patricie se topila v samotě a strachu. Nakonec se ale dokázala odrazit ode dna a s foťákem na krku procestovala kus světa. Snažila se přežít přicházející dny, které se postupně měnily v roky. Hledala, plakala, vzpomínala, poznávala nové lidi, žila, stárla, věřila.

​Samuel poskládal z tisíce střípků své ztracené já. Prázdné místo v srdci zaplnil novou rodinou. Učil se, jak být tátou, kamarádem, učitelem. Bojoval se vzpomínkami na minulý život a tajně toužil po své ztracené lásce. Život miloval, ale občas i nenáviděl.

NEJNOVĚJŠÍ POVÍDÁNÍ

RECENZE ČTENÁŘŮ

I když české autory moc často nečtu, v případě Hodinek jsem udělala výjimku, jelikož je slečna autorka rodačka. A byla jsem neskutečně mile překvapená. Vůbec bych neřekla, že jde o její prvotinu. Příběh Patricie a Samuela mne neskutečně pohltil a donutil knihu přečíst na jedno posezení. Retrospektivní styl vyprávění ji neskutečně sedí, stejně jako více vypravěčů. Nemáte čas se nudit - buď se o postavy bojíte a se zatajeným dechem čekáte, co se stane dál, nebo se s nimi smějete a užíváte si romantiku. Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla.

Vendea, Dvůr Králové nad Labem

http://vendeadreams.blogspot.com/2019/09/recenze-hodinky.html#more

Hodinky jsem si naprosto zamilovala. Je to neuvěřitelně inteligentní, do posledních detailů propracovaný příběh, se správnou dávkou humoru. Všechny postavy (kromě Davida) mně neuvěřitelně přirostly k srdci. Bylo to napínavý od začátku do konce. Příběh měl výborné tempo, nebyla kapitola, kdy bych se nudila nebo to už chtěla mít za sebou. Úžasné střídání perspektiv i časových linií. Nehádala bych, že je to autorčina prvotina. 

Jana, Trutnov

Kniha HODINKY

Veronika Jonešová

IČ: 08235996

Nové Lesy 79

54401  Dvůr Králové nad Labem

Královéhradecký kraj

Česká republika

 

info@knihahodinky.cz

www.knihahodinky.cz

tel.: 776 621 907

Přijímáme platební karty:

O vše okolo grafiky, tvorby webu, sazby knihy, obchodu
a marketingu se stará firma WBE

logo_wbe_hodinky.png
  • White Facebook Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon

MENU

 Úvod 

 E-shop