Knihy jsou jako olivy

Od vydání své knihy Hodinky nahlížím na knihy jinýma očima. Nevidím „jenom“ obálku, text a cenu. Vidím desítky hodin práce autora, redaktorů, grafiků a týmu marketérů. Vidím odvahu člověka, který se rozhodl, že napíše a zveřejní knihu. Všechna odmítnutí, která musel slyšet, všechny komentáře a hodnocení, které se na něj snesly. A veřejné hodnocení a kritizování je to, o čem bych dnes ráda psala.


Je neuvěřitelně jednoduché napsat svůj názor. Pokora na sítích téměř neexistuje, požíráme se navzájem a neumíme přiznat chybu. A moc rádi kritizujeme. Z gauče. S pivkem v ruce. Píšeme to na ty internety, aby náhodou svět nebyl ochuzen o naše mínění. Když čtu (nejen) recenze na knihy je mi občas smutno, když se na hlavu autora snese kritika jenom proto, že kniha nepadla čtenářovi do vkusu. Nebyl mu sympatický autor nebo ho štvala hlavní postava. Tyto faktory podle mě neznamenají, že je kniha špatná. To pouze znamená, že se nelíbila vám. Je to jako s jídlem, pokud vám nechutnají olivy neznamená to, že jsou odporné, znehodnocení a ponížení hodné ovoce. (Ano, oliva je ovoce, pro mě překvapení týdne).


Od té doby, co sama bedlivě sleduji reakce na knihu Hodinky, se snažím soudit podle jiných měřítek, tak jak bych si sama přála být souzena. Zkuste si občas uvědomit pohled na věc nejen z vaší perspektivy. A abych zakončila v pozitivnějším taktu, stejně jako existují ošklivé recenze a názory, existují i ty pozitivní, milé, ty, které po duši pohladí. Člověka utvrdí, že do čeho se pustil má smysl a jsou velikou hnací silou v dalším tvoření. Nešetřete proto hezkými slovy a šiřte trochu toho dobra a pozitivnosti na sítích. Bude se nám na nich potom lépe existovat.


PS: Foto je pouze ilustrační, ale pokud bychom měli zrecenzovat a okomentovat víno z vinařství Skoupil, dáváme pět hvězd z pěti.

28 zobrazení

Kniha HODINKY

Veronika Jonešová

IČ: 08235996

Nové Lesy 79

54401  Dvůr Králové nad Labem

Královéhradecký kraj

Česká republika

 

info@knihahodinky.cz

www.knihahodinky.cz

tel.: 776 621 907

Přijímáme platební karty:

O vše okolo grafiky, tvorby webu, sazby knihy, obchodu
a marketingu se stará firma WBE

logo_wbe_hodinky.png
  • White Facebook Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon

MENU

 Úvod 

 E-shop