Jak to celé začalo...

Aktualizace: 26. kvě 2019

V září v roce 2017 jsme se s přítelem (teď už manželem) ocitli na naší největší životní křižovatce. Byla vám to ale krásná křižovatka! Nacházela se totiž na krásném místě – na ostrově Réunion. Na ostrově plném vodopádů, hor, pláží, ananasů a východů slunce tak kouzelných, že jsme na chvíli uvěřili tomu, že jsme se ocitli v opravdovém ráji. Měli jsme tenkrát velké plány! Žití na ostrově snů ideálně po celý rok, ubytování výměnou za práci.


Z toulek po ostrově Réunion

Nakonec jsme se vrátili po třech týdnech v slzách domů. A před sebou jsme neměli nic jiného než český deštivý podzim, což nebyla vyhlídka úplně růžová. Všechny naše plány se sesypaly jako domeček z karet a já si jako účinnou terapii před smutkem a stýskáním našla právě psaní. Vypisovala jsem se ze svých pocitů, psala jsem o lásce, vesmíru, o cestování, o snech a lidech. V tu chvíli to byla moje nejsmysluplnější náplň dní.


Obálka knihy: Ostrov Réunion

Z celého procesu psaní, ať už na blog z ostrova, tak později rekapitulace z domu, vznikla kniha, příhodně pojmenovaná: Ostrov Réunion. Vydali jsme ji před Vánoci a moc se těšili, že tím naše nepovedené vycestování symbolicky zakončíme. Bohužel nám den před Vánoci dodali špatně vytištěnou verzi knih. Lidé v tiskárně udělali chybu a nedalo se s tím nic dělat. Takže rok jsme symbolicky uzavřeli fuckupem i co se výroby knihy týče.


V lednu 2018 s novou energií a motivací jsem samozřejmě nechtěla přestat psát. Na internetu jsem našla staré pisatelské výzvy a sestavila si dohromady asi 30 témat, o kterých bych chtěla za rok napsat. Jako jedno z prvních témat výzvy bylo: „Začni příběh slovy: Nedočkavě pohlédl na své hodinky…“ a já napsala jedním dechem kus příběhu. Po přidání na blog se mi ozvalo pár lidí, že by rádi věděli jak to pokračuje. Sama jsem nevěděla, tak jsem prostě sedla znova k počítači a psala dál. Zveřejnila jsem dalších pár kapitolek a vždy jsem k nim měla milý ohlas (chápejte, bavíme se tady o deseti vážných čtenářích!), takže jsem si řekla, že všichni tihle lidé si zaslouží vědět, jak to bylo dál! A já sama byla zvědavá. Po pár pošťouchnutích od okolí jsem si řekla, že to bude kniha!


Po roce práce ta kniha opravdu vzniká.


Při procesu psaní

V dalším článku V procesu psaní... Vám prozradím, jak vzniklo všech 36 kapitol knihy Hodinky. Dozvíte se, co je to intuitivní psaní a flow. Na článek se dostanete kliknutím sem.

219 zobrazení

Kniha HODINKY

Veronika Jonešová

IČ: 08235996

Nové Lesy 79

54401  Dvůr Králové nad Labem

Královéhradecký kraj

Česká republika

 

info@knihahodinky.cz

www.knihahodinky.cz

tel.: 776 621 907

Přijímáme platební karty:

O vše okolo grafiky, tvorby webu, sazby knihy, obchodu
a marketingu se stará firma WBE

logo_wbe_hodinky.png
  • White Facebook Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon

MENU

 Úvod 

 E-shop