Je to tady!

Aktualizace: 15. srp 2019


Ukázalo se, že napsat samostatný děj knihy HODINKY, je ta jednodušší část celého projektu. Práce, která nastává v dalších fázích, je mnohem komplikovanější. Aby kniha spatřila světlo světa a byla dokonalá tak, jak si přeju, prošla desítkami rukou.


Na začátku března dostalo knihu prvních pár betačtenářů. Vybírala jsem spolehlivé lidi, napříč generacemi, povoláním a životním stylem. Všechno to byly osoby mě blízké, na první čtení jsem nepotřebovala nezávislé konzultanty a kritiky, potřebovala jsem vědět, jestli má kniha HODINKY smysl.


Čekala jsem a na příběh se sama tři týdny nepodívala, což se ukázalo jako dobré rozhodnutí. Sama už jsem měla pisatelskou slepotu. Neviděla jsem nesmyslné překlepy, nelogické konce vět, natož gramatické chyby. Příběh mi ale i tak hučel v hlavě jako niagarský vodopád. Byla jsem v něm po krk utopená a znala ho nazpaměť.


Postupně jsem se scházela s betačtenáři a konzultovala s nimi příběh, logickou stránku věci, drobné mezírky v ději, názvy kapitol, konec knihy, jména postav, pocity. Dostala jsem neuvěřitelně inspirativní zpětnou vazbu. Byl to krásně mířený kopanec, který mě povzbudil a ujistil, že to, do čeho se po hlavě vrhám, má smysl.


V dubnu jsem příběh poslala na několik gramatických korektur a už ve vylepšené verzi mezi další betačtenáře.


Nastalo další období čekání, které už ale bylo vyplněno marketingovým plánováním, schůzkou v tiskárně, vytvořením projektu na Hithitu, dalším konzultováním, editováním a stylistickou úpravou. Na konci května jsem dostala zpět všechny verze se shodným poselstvím: "Jdi do toho!"


Ať už s více či méně připomínkami jsem znovu prošla celý příběh a vyšperkovala ho k dokonalosti pro Vás budoucí čtenáře.


73 zobrazení

Kniha HODINKY

Veronika Jonešová

IČ: 08235996

Nové Lesy 79

54401  Dvůr Králové nad Labem

Královéhradecký kraj

Česká republika

 

info@knihahodinky.cz

www.knihahodinky.cz

tel.: 776 621 907

Přijímáme platební karty:

O vše okolo grafiky, tvorby webu, sazby knihy, obchodu
a marketingu se stará firma WBE

logo_wbe_hodinky.png
  • White Facebook Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon

MENU

 Úvod 

 E-shop