JAK PROBÍHAL KŘEST KNIHY HODINKY

Aktualizace: 17. lis 2019

Za největšího nečasu letošního podzimu se ve středu 13. listopadu konal Křest knihy Hodinky v Městské knihovně Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem.


Pár minut po šesté hodině v sálku narvaném k prasknutí paní ředitelka knihovny oficiálně celou akci zahájila. Po představení a mírném otrkání se jsme s Vaškem provedli zúčastněné celým naším dvouletým putováním za vydáním knihy. Rekapitulovali jsme od úplných začátků, od mého zamilování se do čtení knih, potkání Vaška a našeho společného odcestování na ostrov Réunion, které nás naučilo víc než kdejaká vysoká škola. Náš brzký a nečekaný návrat, který měl za následek naši první nepovedenou zkušenost s vydáním knihy a já se díky němu dostala k napsání knihy Hodinky. Popsala jsem svůj způsob tvoření typu zahradník, práskla jsem na sebe, že je pro mě v tvorbě nejtěžší přijímat kritiku (ano, i tu konstruktivní). Mluvila jsem o své bezradnosti s napsáním epilogu a o pomoci, které si mi od nejbližších kamarádek dostalo. Zkrátka jsme odpověděli na všech 10 níže uvedených otázek.Vašek se ujal technické části vyprávění a vysvětlil, proč jsme se rozhodli zrovna pro samonáklad a jaké jiné jsou možnosti vydání knihy. Zcela otevřeně jsme mluvili o otázce peněz a našem snažení v kampani na Hithitu. Nechyběl ani detailní popis vytvoření obálky a jaká patlačka to byla. A jak moc je také potřeba kontrolovat. Všechno a neustále.


Přiznali jsme krizové situace a naši neschopnost si dva týdny před finišem vařit nebo fungovat jinak než prací na příběhu. Zmínili jsme detaily, které jsme kvůli uvěřitelnosti děje museli dohledávat a řešit. Celé povídání jsme završili zkušenostmi z prvních veletrhů – ze Světa knihy v Plzni a z knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě, kde jsme mimo jiné potkali i Lenku Pastorčákovou, která byla z naši knížky a prezentace nadšená. Lenka je profesně velmi bohatá. Je spisovatelka, letos na jaře jí vyšla kniha Žárlivka. Aktuálně pracuje jako mluvčí pro pražskou zoologickou zahradu a dříve pracovala jako mluvčí kandidáta na prezidenta pana Jiřího Drahoše nebo jako reportérka. Jsme šťastní, že Lenka souhlasila a chvilku po našem povídání pronesla přípitek a společně s dalšími šesti kmotrami Hodinky pokřtila.Za kmotry jsme vybrali holky betačtenářky, které nám s tvorbou příběhu nejvíce pomohly - Linda Merhulíková, Markétka Hrachová, Péťa Kubizňáková, Klárka Blažková, Jája Karlovská a Míša Procházková. Kniha Hodinky je pokřtěná skvělým sektem z vinařství Skoupil, těmi nejlepšími ženami v mém životě, takže věřím, že se jí bude na světě dařit!V momentu, kdy jsme před sálem s šedesáti lidmi knížku pokřtili, jsem byla nepopsatelně dojatá a šťastná. Úplně jsem zapomněla na velikou nervozitu, kterou jsme těsně před začátkem cítili. Upřímně, když jsme viděli, že židle v sálku se postupně zaplňují a dokonce už ani nestačí, byli jsme obklopeni nejistotou, zda to zvládneme. Tolik zájemců o naše povídání jsme fakt nečekali, ale přijde mi neuvěřitelně milé, jak naši událost vzala spousta lidí zodpovědně a považovali za samozřejmost, že za námi dorazili. Pro nás to samozřejmost rozhodně nebyla a jsme vám všem vděční! K tomu bych chtěla dodat, že jsme nikoho oficiálně nezvali! Akce byla přístupná pro všechny a pokud někdo čekal na slavnostní pozvání, měl smůlu.Po zhruba hodině povídání a procesu křtění se část lidí odebrala do místnosti, kde bylo připravené drobné občerstvení a pití. Zájemců o knížku s věnováním nebo o dárkový box bylo také požehnaně a já stále ještě zpracovávám každé podání ruky, obejmutí, pochvalu a přání.


Ještě jednou a z plných plic řvu do světa štěstím: DĚKUJU, JSEM NA NÁS I NA VÁS PYŠNÁ! Bylo to super, byl to pro nás nezapomenutelný zážitek. Děkuju, že můžu.

99 zobrazení

Kniha HODINKY

Veronika Jonešová

IČ: 08235996

Nové Lesy 79

54401  Dvůr Králové nad Labem

Královéhradecký kraj

Česká republika

 

info@knihahodinky.cz

www.knihahodinky.cz

tel.: 776 621 907

Přijímáme platební karty:

O vše okolo grafiky, tvorby webu, sazby knihy, obchodu
a marketingu se stará firma WBE

logo_wbe_hodinky.png
  • White Facebook Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon

MENU

 Úvod 

 E-shop